koniec okradania

Go down

koniec okradania

Pisanie by Admin on Pon Kwi 14, 2014 9:41 pm

Sąd Okręgowy w Świdnicy oddalił pozew stowarzyszenia autorów ZAiKS, które domagało się blisko 1000 złotych od fryzjera z Wałbrzycha. Mężczyzna został pozwany, ponieważ nie chciał wykupić licencji na publiczne odtwarzanie utworów muzycznych, a korzysta w pracy z radia. Sąd argumentował, że muzyka odtwarzana w salonie nie powodowała zwiększenia obrotów firmy. Krzysztof Zuber, adwokat ZAiKS-u, nazwał wyrok "smutną wiadomością dla polskich twórców". - Jakiegokolwiek rodzaju zakłady mogą czerpać z tego, co inni wymyślą. Własność intelektualna doznała pokrzywdzenia - powiedział Zuber. Fryzjer Marcin Węgrzynowski nie krył radości z takiego rozstrzygnięcia sądu. - Pokazaliśmy, gdzie leży prawda. Fryzjerzy nie zarabiają na puszczaniu muzyki, a na fryzjerstwie -Wysoki Sąd nareszcie pokazał gdzie jest sens. Dziękuje. ZAIKS to instytucja zdziercza , sadyzm daleko posunięty. skoro chcą sprzedawać cały czas to samo wielokrotnie to najlepiej byłoby aby artyści sami słuchali se swoich utworów bez widowni, bez słuchaczy. No oczywiście z hienami z ZAIKSU. Skoro twórczość jest własnością to Mickiewicz, Sienkiewicz, Fredro i ini powinni brać kasę za przeczytanie książki wszak to twórczość. No nie wspomnę o tych którzy czytają moje wywody na temat ZAIKSU zaraz podam tu nr konta. Ludzie tzw. artyści to złodzieje, nie płaca podatków jak inni tylko mają specjalne stawki. A takie organizacje jak ZAIKS to już w ogóle zalegalizowane bandy złodziei. Szajki godne 40 rozbójników. Raz, że każą sobie płacić od każdego sprzedanego urządzenia tzw. opłaty za prawdopodobne kopiowanie to jeszcze teraz chcą wyłudzić pieniądze od szarych obywateli. To niech do urzędów może swoje kroki skierują. w Końcu do urzędników przychodzą petenci i też słyszą radio. Co za debilizm. No szczyt złodziejstwa. Powinni zamknąć całą tą lichwiarską instytucję. Ale przyjdzie czas i na to. Rozliczymy każdego złodzieja w tym kraju.Ludzie tzw. artyści to złodzieje, nie płaca podatków jak inni tylko mają specjalne stawki. pogotowie hydrauliczne Warszawa A takie organizacje jak ZAIKS to już w ogóle zalegalizowane bandy złodziei. Szajki godne 40 rozbójników. Raz, że każą sobie płacić od każdego sprzedanego urządzenia tzw. opłaty za prawdopodobne kopiowanie to jeszcze teraz chcą wyłudzić pieniądze od szarych obywateli. To niech do urzędów może swoje kroki skierują. w Końcu do urzędników przychodzą petenci i też słyszą radio. Co za debilizm. No szczyt złodziejstwa. Powinni zamknąć całą tą lichwiarską instytucję. Ale przyjdzie czas i na to. Rozliczymy każdego złodzieja w tym kraju.

Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 21/04/2013

Zobacz profil autora http://adgost.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: koniec okradania

Pisanie by Admin on Pon Kwi 14, 2014 9:45 pm

Jeszcze w 2000 r. było ich 95 tys. "Obecnie utrzymujemy ok. 13 tys. aparatów" – mówi rzecznik Orange Polska Wojciech Jabczyński. W lutym operator zapowiadał zaś, że w najbliższym czasie chce zlikwidować kolejne 5 tys., głównie te najbardziej nierentowne. eszcze człowieku wiedział, że TP S.A jako operator publiczny miał obowiązek instalowania budek telefonicznych... Mało wiesz a mordę drzesz. Nie wiem od kiedy to zniesiono ale dla TP-y to było same straty - dzierżawa miejsc, sprzedaż kart, zabezpieczenia przed wandalami i złodziejami - Budki by się przydały w miejscach gdzie jest dużo osób, bo czasem np. padnie bateria w komórce, albo coś innego. Jednak musiały by być na pieniądze, np. 50 gr, 1 zł, 2 zł.Wszędzie komórki i tablety, ludzie nie słyszą samochodu, tylko gadają bez opamiętania i lezą pod koła. Nie słyszą i nie widzą tylko dziamolą . Częstotliwości wam głowy ugotuje. Czetotliwość która gotuje jajka na twardo kiedyś o sobie przypomni. Nie jestem wrogiem komórek, ok są potrzebne, ale jestem wrogiem gadania np w miejscach gdzie jest znak z przekreśloną komórką albo nie uważanie na ulicy i stwarzanie zagrożenia. Szczególnie młodzi gniewni którzy myślą że są nieśmiertelni. Komórka służy do niezbędnego i krótkiego rozmawiania. Kiedyś byli walkmaniarze http://www.klimatyzacjapolska.pl teraz są komórkarze. Patrzyć na ulicy i jak jedziesz samochodem kup sobie zestaw do gadania i trzymania kierownicy dwoma rękami albo wyrzuć komórkę. To samo tyczy się pieszych Oczy i uszy szeroko otwarte.
Bo jak trzeba iść kupić kartę, np. w nocy do sklepu, to tak samo można kupić doładowanie do komórki, więc są mało praktyczne.

Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 21/04/2013

Zobacz profil autora http://adgost.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: koniec okradania

Pisanie by Admin on Nie Sty 18, 2015 5:42 pm

Sokrates byl bez watpienia pierwszym Grekiem, ktory na powaznie rozmyslal nad natura czlowieka. Wraz Platonem chcial zajrzec w duchowa strone naszego bytu z taka sama naukowa dokladnoscia, jak medycyna przyglada sie stronie fizycznej. Natura czlowieka objawiala sie dla nich ze strony fizycznej jak i duchowej. Tak jak je obserwowano. Psychologia byla dla Grekow forma biologii. Te mysli nie sa latwe nam do zrozumienia, ktorzy pod przemoznym wplywem chrzescijanstwa widzimy owa dychotomie-roznice miedzy cialem a dusza bardzo wyraznie. Rownie trudno jest zrozumiec wiele specyficznych zjawisk kulturowych Grekow jak np olimpiade.
Sokrates bardzo powaznie traktuje siebie jako lekarza. Jego nauka duchowa jest terapia, podobnie jak Hipokratesa sztuka medyczna. Ten, ktory uzdrawia wie dobrze czym jest zdrowie, poniewaz powrot do zdrowia jest celem terapii. Hipokrates i jego uczniowie uwazali, ze zdrowie czlowieka uzaleznione bylo od rownowagi w fizjologii czlowieka. Ta teoria byla bardzo zywa w naukach medycznych prawie dwa tysiace lat. Sokrates i Platon okreslali zdrowie ducha jako harmonie jego czesci – naszych instynktow, woli i rozsadku. Zdrowie fizyczne jawilo sie jako sila, wytrzymalosc i piekno.
Z kolei zdrowy duch to cnoty: sprawiedliwosc, odwaga, wstrzemiezliwosc i inne. W tych
zawarta byla prawda, czyli w zdrowym ciele i duszy. Natura takiego czlowieka byla idealem jakby matryca. Byl to grecki naturalizm, ktory zupelnie jest przeciwienstwem do
tego terminu, ktory my zwykle rozumiemy. To nie nauka jakimi jestesmy ale nauka jakimi
powinnismy byc albo do czego mamy dazyc, by byc czlowiekiem. To podobienstwo miedzy natura a idealem jest dla sokratejskiego humanizmu jego szlachetnym kierunkiem jak i niesmiertelna wartoscia.
Majac powyzsze na uwadze o sokratejskim rozumieniu natury czlowieka, mozemy przyblizyc sie do rozumienia jego etyki. Czyz ow , ktory posiada wiedze o dobru jest dobry takze a inny, ktory nie posiada czyni zlo. A moze ten dobry jest zawsze szczesliwy?
Sadze, ze takie rozumowanie jest wyrazem jakiegos optymizmu pozbawionego gruntu. Doswiadczenia wskazuja z jasna oczywistoscia, ze ludzie sklaniaja sie do zbrodni i slabostek, pomimo ich wychowania w cnocie i wysokich ambicji.To ze zlo moze byc planowane skrupulatnie i swiadomie nie trzeba udowadniac – wystarczy przyklad komor gazowych o obozow koncentracyjnych. To, ze nagroda za cnote czy tez kara za zlo czesto dobre
nie dochodza do skutku sa zjawiskami przykrymi i dosc powszechnymi.
Kiedy Sokrates powiada, ze wiedza o cnocie jest bycie dobrym, to slowo “wiedza” uzywa filozof w znaczeniu glebszym, anizeli w powszechnym jego znaczeniu. By poznac cnote, nie wystarczy posiasc wiedze, nawet na pamiec, o regulach etycznych. Prawdziwa wiedze o dobru osiagniemy, kiedy bedziemy ja zdobywac zarowno cialem jak i duchem, czyli bedziemy ja praktykowac i jednoczesnie posiadac gleboka swiadomosc o jej prawdzie. Najpierw musimy byc dobrymi ludzmi, by zrozumiec czym jest dobro.
W ten sposob widzimy sama “paideie”, czyli wychowanie w nowym swietle. By posiasc madrosc, nie wystarczy sama wiedza etyczna. Sokrates mawial, ze nikt dobrowolnie nie czyni zla ale w ten sposob konstruuje swoje pojecie “woli”. Ale to juz odrebny temat.

Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 21/04/2013

Zobacz profil autora http://adgost.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: koniec okradania

Pisanie by Admin on Wto Lut 16, 2016 7:24 pm

Obecny system podatkowy zjada swój własny ogon, jako że utrzymanie urzędów skarbowych oraz ich „czapki” w postaci coraz to większego Ministerstwa Finansów oraz związanych z pobieraniem podatków instytucji takich jak policja skarbowa, prokuratura, sądy etc. pochłania więcej pieniędzy niż wpływy z podatków, przez co budżet RP jest na minusie.
Prywaciarze mieli w pewnym stopniu rację, jako że w PRLu państwo utrzymywało się głównie nie z podatków, a z zysków płynących do skarbu państwa z firm do tego państwa należących, a więc w praktyce, to tylko prywaciarze płacili wtedy podatki. Ale przecież dla prywaciarzy to PRL był drugim złotym okresem (pierwszym była niemiecka okupacja), jako że nie mieli oni wtedy, tak jak dziś, problemu numer 1,room escape czyli problemu ze zbytem! 1. Nie można przeliczać dolarów na złotówki po sztucznie zawyżonym (około 100 razy) kursie z czasów PRLu, nie uwzględniając tego, że ceny w Polsce były wtedy 100 razy niższe niż w USA. Wiadomo, że za to 20 ówczesnych dolarów USA dało się wtedy Polsce nie najgorzej przeżyć, a więc nie uprawiaj taniej demagogii!
2. Podatki od wynagrodzeń dla pracowników firm państwowych zlikwidowano słusznie za Gierka, jako że podatek płacony przez urzędnika czy też pracownika państwowej fabryki jest tylko przekładaniem pieniędzy z jednej przegródki do drugiej, ale w tym samym portfelu, mającym tego samego właściciela. Dziś więc pracownicy sektora państwowego też de facto nie płacą podatku, jako że ich wynagrodzenie pochodzi przecież z dochodów skarbu państwa, a więc z realnych podatków płaconych przez sektor prywatny.
3. Podatek ujemny otrzymują dziś na Zachodzie n.p. bezrobotni w postaci zasiłku dla bezrobotnych. Nazwa nie ma tu większego znaczenia – ważne jest tylko to, w którą stronę płyną pieniądze!
4. Podatek wyrównawczy (tzw. domiar) istnieje i dziś, tyle że ma on obecnie inną nazwę (chyba kara za zatajenie http://escaperooms.pl/ dochodów czy też niewłaściwe prowadzenie ksiąg i sprawozdawczości finansowej). Dziś też państwo niszczy tymi de facto „domiarami” firmy prywatne, że wspomnę tu tylko Optimusa Romana Kluski.

Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 21/04/2013

Zobacz profil autora http://adgost.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: koniec okradania

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach